Oferta

Backup danych w firmie – System kopii zapasowych

Współcześnie w dobie cyfryzacji, w której każde przedsiębiorstwo przechowuje zdecydowaną większość cennych informacji na urządzeniach elektrycznych, zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo przechowywanych danych jest kluczowe. Z tego powodu każda firma, bez względu na jej wielkość, powinna zabezpieczyć się przed niepożądanymi i nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogą zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Z tego powodu niezwykle istotny jest backup danych, który w przypadku awarii pozwoli uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

Profesjonalnie zaprojektowany system backupu stanowi aktualnie kluczowy element polityki bezpieczeństwa każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Bezpieczne gromadzenie danych nie stanowi jednak wystarczającego elementu dobrze przygotowanego systemu. Bezpieczny system backupu musi przede wszystkim umożliwiać szybkie i bezproblemowe przywrócenie chronionych danych po awarii.

Przedsiębiorstwa opierają swoją pracę na przechowywaniu dokumentów w wersji cyfrowej – mowa tutaj nie tylko o dokumentach tekstowych, ale również bazach danych. Niezależnie od wielkości działalności gospodarczej utrata informacji może okazać się prawdziwym problemem, który związany jest z szeregiem poważnych konsekwencji, zarówno o charakterze finansowym, jak i logistycznym. Często zdarza się, że przedsiębiorcy decydują się na wprowadzenie backupu danych w firmie dopiero po ich pierwszej utracie. W dzisiejszych czasach obserwujemy ogromną liczbę ataków na rekordy wszelakich przedsiębiorstw, dlatego wdrożenie systemu kopii zapasowych jest wręcz niepodważalne. Oczywiście utrata informacji firmowych nie tylko musi być związana z atakiem hackerskim, ale również z awarią systemu, kradzieżą sprzętu czy jego zgubieniem.

Po co wykonać backup danych?

Jak już wspomnieliśmy jest to system kopii zapasowych, który znajduje się na serwerach czy dyskach przedsiębiorstwa. Wykonuje się go, aby firma po utraceniu danych mogła szybko przywrócić informacje, które są potrzebne do jej prawidłowego funkcjonowania. Poprawnie wykonana kopia zapasowa pozwala użytkownikom na korzystanie z sieci bez obaw o utracie kluczowych informacji, jak również przestojów w pracy. Zaletą wspomnianego rozwiązania jest również oszczędność środków, które musielibyśmy przeznaczyć po utracie informacji w celu ich odbudowy.

Zasada 3-2-1, na czym polega?

W kontekście wykonywania backupów w firmie często mówi się o regule 3-2-1, która zapewni pełne bezpieczeństwo systemów przedsiębiorstwa. W przypadku wspomnianej zasady, każda cyfra ma swoje znaczenie: 3 – oznacza, że warto mieć co najmniej trzy oddzielne kopie bezpieczeństwa, 2 – oznacza, że backup przechowujemy na co najmniej dwóch różnych nośnikach danych, natomiast 1 – oznacza, że rozwiązanie zapasowe zawsze przechowujemy poza siedzibą firmy.

Jak zrobić backup informacji?

Harmonogram związany z tworzeniem systemu kopii zapasowych ustalamy podczas konsultacji z klientem. Jeżeli potrzebujesz wsparcia zachęcamy do kontaktu – nie tylko przeprowadzimy Cię przez cały proces, ale również dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązania, które zapewnią Ci maksymalne bezpieczeństwo.

Kopia zapasowa dla firm

Skuteczny backup danych to system, który nie tylko wykonuje zapasowe kopie danych, ale taki system, który przetestowano symulując zdarzenia związane z przywracaniem danych i odbudową środowiska pracy po awarii. Dane, które podlegają ochronie, po incydencie związanym z awarią, muszą po prostu w jak najkrótszym czasie być ponownie wykorzystywane w pracy przedsiębiorstwa.

Dzięki nowoczesnym technologiom oraz rozwiniętym technikom wirtualizacji, które obejmują rozwiązania pamięci masowych, profesjonalnie projektując lub modernizując system kopii bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie można znacząco polepszyć jego parametry jakościowe – zapewniając minimalny czas przywracania systemu po awarii oraz maksymalizując spójność archiwów z danymi pracującej infrastruktury informatycznej.

W dziedzinie systemów kopii bezpieczeństwa świadczymy profesjonalne usługi związane z projektowaniem architektury systemów backupu danych oraz doborem oprogramowania i urządzeń, które pozwolą zapewnić najbardziej skuteczną ochronę danych Państwa przedsiębiorstwa. Jeżeli Państwa firma nie jest jeszcze odpowiednio zabezpieczona przed utratą istotnych dla funkcjonowania danych, zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu ustalenia najlepszego rozwiązania.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na każde z nich!

Zamów rozmowę
[]
1 Step 1
Imię i nazwisko
Firma
Numer telefonu
Temat rozmowy
Data kontaktuof appointment
date_range
Godzina kontaktu
access_time
Uwagi dodatkowe
0 /
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder