SUSE ustanawia rekord szybkości

Zoptymalizowany system SUSE Linux Enterprise Server wraz z nowym HP ConvergedSystem 900 for SAP HANA ustanowił rekord szybkości w testach wydajnościowych działając ponad dwukrotnie szybciej od analogicznego rozwiązania SPARC. SUSE współpracując z HP dokonał zmian optymalizujących jądro systemu Linux, co pozwoliło uzyskać rekordową wydajność w testach na sprzęcie HP.

“Stworzenie tej ‘najszybszej w historii’ platformy to nie tylko osiągnięcie techniczne – ma ono również rzeczywiście wymierne korzyści dla przedsiębiorstw, które potrzebują wydajnych i niezawodnych systemów wykorzystywanych do newralgicznych zastosowań”, mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu. “Współpraca z partnerami technologicznymi i optymalizacja systemu Linux w sposób pozwalający maksymalnie wykorzystywać wyrafinowane możliwości ich rozwiązań sprzętowych, to specjalność firmy SUSE. W tym przypadku w efekcie ścisłej współpracy z HP i SAP uzyskano rekordowe wyniki wydajności, które pomogą klientom osiągać sukcesy, a także przyczynią się do lepszego rozwoju systemu Linux”.

Paul Miller, wiceprezes HP Converged Systems ds. marketingu, zaznacza: “Ustanowienie rekordu wydajności nigdy nie jest dziełem przypadku. HP ConvergedSystem 900 for SAP HANA jest najlepszą platformą do przetwarzania czasu rzeczywistego w pamięci operacyjnej, a nasza współpraca z SUSE pozwoli klientom maksymalnie wykorzystywać możliwości tej architektury”.

HP i SUSE uzyskały te wyniki pracując wspólnie nad implementacją zmian w jądrze systemu Linux zaproponowanych przez HP, które obejmują paradygmaty semaforów i blokowania (mutex locks, lockless reference counts), umożliwiając skalowalność z wykorzystywanie dużej liczby procesorów. Celem uzyskania tak wysokiej wydajności zmodyfikowano również algorytm szeregowania procesów. Usprawnienia te będą w przyszłości dostępne dla wszystkich użytkowników, zostaną wprowadzone w nowych wersjach systemu SUSE Linux Enterprise.

Dodatkowe informacje, wyniki oraz szczegóły techniczne testów wydajności HP-SUSE można znaleźć w blogu SUSE Conversations pod adresem: www.suse.com/communities/conversations

Źródło: SUSE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.