Novell ułatwia pracę użytkownikom urządzeń mobilnych

Firma Novell przedstawiła nowe wersje rozwiązań, zapewniających użytkownikom urządzeń mobilnych swobodę dostępu do niezbędnych do pracy plików i usług druku, zaś informatykom – możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury.

Możliwość drukowania jest dla pracowników używających urządzeń mobilnych sprawą newralgiczną, lecz niestety często ignorowaną. Potrzebę tę zaspokaja Novell iPrint 1.1 – rozwiązanie klasy korporacyjnej, umożliwiające łatwe drukowanie dokumentów z poziomu urządzeń mobilnych z uwzględnieniem obowiązujących w firmie zasad bezpieczeństwa i dostępu do danych. W sytuacji, gdy pracownicy coraz częściej korzystają z własnych urządzeń (BYOD – Bring Your Own Device), pracując również poza biurem, Novell udoskonala usługi drukowania i czyni je bezpieczniejszymi, bez względu na rodzaj używanych urządzeń i miejsce pobytu pracownika.

– „Gdy tego lata przymierzaliśmy się do przejścia w laboratoriach studenckich na Windows 8.1, wiedzieliśmy, że dotychczasowa infrastruktura druku temu nie podoła” – mówi Robert Martens, administrator systemów w Martin Luther College. – „Poszukując alternatywy, wybraliśmy najnowsze rozwiązanie Novell iPrint, ze względu na szybkość wdrożenia, jego integrację z istniejącymi rozwiązaniami rozliczeń za drukowanie oraz dodatkowymi funkcjami obsługi użytkowników mobilnych.”

Novell iPrint eliminuje złożoność środowisk drukowania, bezproblemowo współpracując z różnymi platformami i urządzeniami, a przy tym umożliwia wykorzystanie istniejącej infrastruktury i urządzeń drukujących. Novell iPrint 1.1 upraszcza pracę informatyków, udostępniając mechanizmy samoobsługi użytkowników, korzystających z komputerów stacjonarnych, laptopów oraz tabletów i smartfonów.

– „O ile kwestia drukowania z poziomu komputerów osobistych została już dość dawno rozwiązana, o tyle upowszechnienie urządzeń mobilnych doprowadziło do powstania złożonego środowiska informatycznego z nowymi problemami związanymi z drukowaniem” – mówi Sam Morris, dyrektor marketingu produktów w firmie Novell. – „Novell iPrint to pojedyncze rozwiązanie, pozwalające centralnie zarządzać drukowaniem z poziomu wielu platform, urządzeń i lokalizacji.”

Drugim udogodnieniem Novella, stworzonym z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, jest Novell Filr 1.1. Usprawnia on zarządzanie plikami i ich synchronizację. Zapewnia korzyści zarówno informatykom, jak i użytkownikom, łącząc ważną dla użytkowników funkcjonalność i łatwość dostępu do danych z bezpieczeństwem i mechanizmami kontroli, niezbędnymi informatykom. Najnowsza wersja Novell Filr ułatwia mobilny dostęp do plików, a przy tym zawiera usprawnienia w zakresie wydajności, współdzielenia i obsługi LDAP.

Źródło: Novell

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.