Novell udostępnia GroupWise 2014

Novell poinformował dzisiaj o udostępnieniu oprogramowania GroupWise 2014. Nowa wersja oprogramowania wspiera mobilność i wydajność pracy zarówno użytkowników, jak i administratorów, płynnie łączy pocztę elektroniczną, obsługę kalendarza, zarządzanie kontaktami i zadaniami. Wśród wielu wersji językowych dostępna jest również wersja polska.

GroupWise 2014 wyposażono w nowy, elegancki i intuicyjny interfejs. Rozszerzono wsparcie dla użytkowników mobilnych, dzięki czemu mogą pracować wydajniej niż dotychczas bez względu na miejsce przebywania. Ulepszenia wprowadzone do systemu GroupWise 2014 związane z mobilnością docenią też administratorzy, dla których przygotowano nową, internetową konsolę administracyjną, która zapewnia dostęp do funkcji zarządzania wszędzie tam, gdzie jest dostępna przeglądarka. Istotną zmianą w nowej wersji GroupWise jest obsługa Active Directory i możliwość współpracy z systemem Microsoft Exchange. Nowy poziom interoperacyjności przyczyni się do oszczędności kosztów, szczególnie w środowiskach heterogenicznych.

Wprowadzone udoskonalenia uzupełniają tradycyjne zalety GroupWise, do których należą bezpieczeństwo i niezawodność działania, a także zgodność z przepisami wynikająca z trzymania danych wewnątrz przedsiębiorstwa. Analityk firmy Forrester, Andrew Bartels, w wypowiedzi dla Wall Street Journal stwierdził, że obawy związane z bezpieczeństwem pomagają utrzymać stały wzrost zainteresowania oprogramowaniem wdrażanym w firmowym środowisku IT. Szacuje on stabilny wzrost rynku dla tego oprogramowania w 2014 roku na poziomie od 5 do 6 procent. Ponieważ nie maleją obawy o bezpieczeństwo danych oraz utrzymanie zgodności z regulacjami, wybierając GroupWise 2014 firmy otrzymują bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie, które przechowuje dane tak, by dział IT miał nad nimi cały czas kontrolę. Jednocześnie korzystają z poprawy wydajności pracy użytkowników na wszystkich szczeblach organizacji.

Nowa wersja GroupWise 2014 zawiera szereg technicznych usprawnień, takich jak:
• obsługa Active Directory z informacjami o tożsamości użytkowników i ich uprawnieniach,
• nowa konsola administracyjna oparta na przeglądarce internetowej,
• oprogramowanie agentów działające w architekturze 64-bit,
• możliwość definiowania zaawansowanych zapytań oraz raportów,
• funkcje delegowanie uprawnień administratora,
• zastosowanie wydajniejszego silnika wyszukiwania i klasyfikowania,
• możliwość duplikowania dowolnej przesyłki oraz łatwa zamiana jej na inny rodzaj wiadomości (np. poczty na spotkanie lub zadanie)
• nowy, odświeżony interfejs użytkownika – wyeliminowanie bałaganu wizualnego podnosi komfort pracy,
• krótkie listy (np. folderów), dynamiczne zmieniające się menu oraz opcje widoku “w sam raz”,
• obsługa najnowszych platform systemowych, przeglądarek oraz urządzeń mobilnych.

„W ciągu ostatnich lat widzieliśmy wiele wydań systemu GroupWise, które wykraczały poza wprowadzanie stopniowych ulepszeń”, stwierdził dr Robert Haussman, CIO w organizacji Tabor Children Services. “Nowe funkcje i możliwości GroupWise 2014 zapewniają użytkownikom tego rozwiązania całkowicie nowy wygląd i wrażenia z korzystania , a wprowadzone ulepszenia są naprawdę innowacyjne. Interfejs jest intuicyjny, co ogranicza do minimum zapotrzebowanie na szkolenia dla pracowników. Szybki i elastyczny dostęp z poziomu przeglądarki pozwala użytkownikom szybciej załatwić więcej spraw. Z perspektywy działu IT łatwość korzystania przekłada się na zdjęcie z nich ciężaru zapewnienia wsparcia technicznego. Z zainteresowaniem będę teraz śledził korzyści z zastosowania tego oprogramowania w procesie zarządzania organizacją. “

Novell GroupWise 2014 trafił dzisiaj do sprzedaży. Wśród wielu wersji językowych dostępna jest również wersja polska. Oprogramowanie licencjonowane jest na skrzynkę pocztową. GroupWise 2014 można także nabyć w ramach zestawu Novell Open Workgroup Suite, na który w Polsce obowiązuje specjalna oferta cenowa. Kupując GroupWise w ramach pakietu NOWS klient ma dodatkowo do wyboru licencjonowanie na liczbę użytkowników lub urządzeń, z których korzystają.

Źródło: Novell

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.