Fujitsu ETERNUS CS800 S5 – sposób na lawinowy przyrost ilości danych

Urządzenie pamięci masowej do ochrony danych FUJITSU ETERNUS CS800 piątej generacji to kompleksowe rozwiązanie tworzące kopie zapasowe na dyskach, wyposażone w wydajną funkcję deduplikacji, która zmniejsza wymagana pojemność pamięci masowej nawet o 95%. Firma Fujitsu, która kładzie nacisk na prostotę i przejrzystość rozwiązań, udostępnia tę funkcję deduplikacji oraz oprogramowanie do replikacji i zapisywania danych na taśmie ( path-to-tape) we wszystkich wersjach bez żadnych dopłat.

Hans-Dieter Wysuwa, wiceprezes ds. platform usługowych, globalny dział produktów Fujitsu podkreśla, że: „Urządzenie ETERNUS CS800 jest znacznie łatwiejsze w użytkowaniu, sprawniejsze i efektywniejsze w procesie deduplikacji niż rozwiązania oparte na samym oprogramowaniu działającym w połączeniu ze standardowymi systemami dyskowymi. Fujitsu od dawna przywiązuje dużą wagę do optymalizacji, co widać na przykładzie systemu ETERNUS CS800, który przenosi do historii wysokie koszty dużych rezerw pamięci. Ponieważ całe niezbędne oprogramowanie jest dostarczane z urządzeniem, nie trzeba się obawiać ukrytych kosztów, takich jak opłaty za licencje związane z powiększeniem pamięci”.

Dzięki wyjątkowym możliwościom rozbudowy urządzenia — od 4 do 360 TB — klienci mogą zacząć od konfiguracji, której pojemność najlepiej odpowiada ich aktualnym potrzebom związanym z tworzeniem kopii zapasowych, mając pewność, że w przypadku zmiany wymagań będą mogli łatwo i bez ryzyka tę pojemność zwiększyć. Wyposażenie standardowe umożliwia kompleksową ochronę przed skutkami awarii — możliwa jest replikacja dwukierunkowa i w trybie 1:2 między różnymi systemami ETERNUS CS800 w centrach przetwarzania danych lub w chmurze. Ponadto dodatkowe kopie mogą być zapisane na taśmie.

Dzięki elastyczności konfiguracji i dużej skalowalności urządzenie ETERNUS CS800 może pracować w każdym aktualnym środowisku tworzenia kopii zapasowych, natomiast klienci wdrażający nową strategię mogą liczyć na otrzymanie od Fujitsu kompletnego rozwiązania — z serwerem, dyskową pamięcią masową, oprogramowaniem i urządzeniem do tworzenia kopii zapasowych — oraz na profesjonalne usługi pomocy technicznej.

Wysoka wydajność systemu została osiągnięta przez zastosowanie najnowszej, zwiększającej szybkość technologii Fujitsu oraz deduplikacji bloków o zmiennej długości. ETERNUS CS800 S5 to kompletne urządzenie do ochrony danych.

Źródło: Fujitsu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.