F-Secure – bezpieczeństwo dla środowisk wirtualnych

F-Secure wprowadza na rynek rozwiązanie służące zabezpieczaniu firmowych środowisk wirtualnych i chmurowych, które łączy najwyższe standardy ochrony z optymalną wydajnością. Security for Virtual and Cloud Environments uzupełnia produkty Client Security i Server Security.

Elastyczność, oszczędności sprzętowe i efektywność działania sprawiły, że wirtualne przetwarzanie danych stało się standardem we współczesnym środowisku biznesowym. Wyniki badań wskazują, iż od 50 proc. do 75 proc. małych i średnich firm korzysta już z serwerów zwirtualizowanych, a wiele przedsiębiorstw planuje ich wirtualizację w ciągu najbliższych dwóch lat.

Popularność serwerów i pulpitów wirtualnych nie znajdowała jednak do tej pory odzwierciedlenia w poziomie oferowanych zabezpieczeń. Firmy musiały wybierać pomiędzy rozwiązaniami bezpieczeństwa przeznaczonymi dla tradycyjnych środowisk fizycznych a systemami bez agentów, najczęściej opracowanymi na podstawie technologii dostawcy oprogramowania. Popularne rozwiązania bezagentowe – choć bezpieczne – mogą okazać się niedostatecznie skutecznym sposobem ochrony przed atakami internetowymi wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach.

Rozwiązanie Security for Virtual and Cloud Environments firmy F-Secure chroni maszyny wirtualne działające zarówno w chmurach publicznych jak i prywatnych. Produkt zapewnia proaktywną analizę behawioralną i zabezpieczenia przed działaniem exploitów. Oba komponenty skutecznie identyfikują i blokują ataki złośliwego oprogramowania i kodu wykorzystującego luki w aplikacjach. Dzięki przeniesieniu procesów wyszukiwania szkodliwych programów na Serwer Skanowania i Oceny Reputacji uzyskana została najwyższa wydajność środowisk wirtualnych.

Rozwiązanie F-Secure może zostać w prosty sposób wdrożone w środowiskach wirtualnych, mieszanych i hybrydowych, obejmujących różnorodne kombinacje maszyn tradycyjnych jak i wirtualnych. Najnowszy produkt F-Secure nie wymaga hiperwizora, co pozwala zastosować go na wszystkich popularnych platformach wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix czy Microsoft Hyper-V. Wszystkimi elementami rozwiązania można centralnie zarządzać za pomocą jednego narzędzia – F-Secure Policy Manager.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.