Ciągłość biznesowa dzięki nowemu rozwiązaniu Veeam Availability Suite

Veeam Software, dostawca rozwiązań, które zapewniają wysoką dostępność dla nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), zapowiada rozwiązanie Veeam Availability Suite (dostępne w lecie 2014 r.). Jest to pakiet gwarantujący dostępność wszystkich aplikacji i danych w dowolnym czasie i miejscu. W ten sposób Veeam wprowadza nową kategorię rozwiązań, która pozwala na osiągnięcie tego, czego nie potrafią tradycyjne rozwiązania do ochrony danych i zarządzania kopiami zapasowymi — zapewnia ciągłość funkcjonowania firmy (Always-on Business).

„Funkcjonowanie nowoczesnego biznesu nie ogranicza się już do pięciu dni w tygodniu i ośmiu godzin dziennie — powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam. — Działy IT muszą zadbać o to, aby aplikacje i dane były dostępne dla wszystkich zainteresowanych o każdej porze dnia i nocy. Żyjemy w erze zawsze dostępnej firmy. Rozwiązanie Veeam Availability Suite oferuje nowe technologie, dzięki którym ciągłość biznesowa staje się faktem”.

Zapewnienie nieprzerwanej dostępności aplikacji i danych wymagało dotychczas znacznych inwestycji w redundantne systemy z natychmiastowym przełączaniem awaryjnym, które mogły podjąć pracę w ciągu kilku sekund. Większość aplikacji jest jednak obsługiwana przez tradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Ich wskaźnik RTPO (recovery time and point objective) wynosi kilka godzin lub dni, co nie spełnia potrzeb współczesnej firmy. Teraz czas ten można znacznie skrócić za sprawą rozwiązania z nowej kategorii, Availability for the Modern Data Center, które w przypadku wszystkich aplikacji i danych zapewnia wskaźnik RTPO na poziomie niespełna 15 minut.

Veeam Availability Suite wypełnia lukę na rynku związaną z dostępnością danych dzięki pięciu kluczowym możliwościom (wszystkie statystyki poniżej zaczerpnięto z raportu ESG „Veeam Customer Insights Survey” opublikowanego dzisiaj):

• Szybkie odzyskiwanie – szybkie przywracanie wszystkiego, czego potrzebuje dział IT, w sposób określony przez dział IT. 96 proc. operacji przywracania Veeam mieści się w docelowym czasie przywracania (RTO) określonym w umowach SLA w porównaniu do 78 proc. w przypadku innych rozwiązań.


• Unikanie utraty danych – niemal ciągła ochrona danych i ulepszone usuwanie skutków awarii. 83 proc. klientów Veeam pokłada większe zaufanie w swoich kopiach zapasowych, w porównaniu z poprzednimi systemami do backupu.


• Ochrona – gwarantowane przywrócenie każdego pliku, aplikacji lub serwera wirtualnego, za każdym razem. 71 proc. klientów Veeam dostrzega większą niezawodność kopii zapasowych w porównaniu z innymi rozwiązaniami.


• Ograniczanie ryzyka – wdrożenie niskiego ryzyka dla nowych aplikacji w testowym środowisku Veeam Virtual Lab zbliżonym do środowiska produkcyjnego, pozwala lepiej wykorzystać inwestycję w systemy do tworzenia kopii zapasowych i replikacji danych. 66 proc. użytkowników rozwiązań Veeam uznaje funkcjonalności związane z monitorowaniem, raportowaniem i planowaniem przydziałów za lepsze lub zdecydowanie lepsze niż w przypadku innych rozwiązań.


• Pełny wgląd – aktywne monitorowanie oraz powiadamianie o problemach, zanim wpłyną one na działanie systemu. 71 proc. klientów, używających narzędzi Veeam do monitorowania i raportowania, twierdzi, że ich świadomość zagrożeń zwiększyła się.

„Veeam zapewnia nam komfort i bezpieczeństwo, którego nigdy nie mieliśmy z innymi narzędziami — powiedział John Ferguson, specjalista ds. systemów sieciowych w Roswell Park Cancer Institute, jednej z największych światowych organizacji specjalizujących się w leczeniu i badaniu nowotworów. — Veeam sprawdza się za każdym razem. Jest to niezwykle solidne rozwiązanie, co ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza kiedy trzeba przywrócić jakieś dane na potrzeby audytu albo w razie pilnej potrzeby biznesowej”.

„Funkcja Veeam Instant VM Recovery jest zdumiewająca — powiedział James Richards, specjalista ds. wirtualizacji i serwerów w Flybe, największej regionalnej linii lotniczej w Europie. — Kiedy zdarzył się problem z maszyną wirtualną, w której działa ważna aplikacja do serwisowania samolotów, uruchomiłem Instant VM Recovery, a użytkownicy odzyskali dostęp do aplikacji w ciągu kilku minut. Kiedy przeniosłem maszynę wirtualną z działającą aplikacją z pamięci masowej Veeam NFS do naszej sieci SAN, użytkownicy niczego nie zauważyli”.

Wykorzystując najnowsze technologie wirtualizacyjne, chmurowe i pamięciowe oraz integrując się z systemami czołowych dostawców pamięci masowej, takimi jak EMC, HP i NetApp, rozwiązanie Veeam Availability Suite zapewnia ciągłą dostępność nowoczesnego centrum danych.

Nowe funkcje w nadchodzącej wersji Veeam Availability Suite v8 to m.in.:

• Integracja z rozwiązaniami NetApp – Funkcja Veeam Backup from NetApp SnapShot pozwala działom IT tworzyć kopie zapasowe z migawek NetApp SnapShot co 15 minut lub częściej bez wpływu na środowisko produkcyjne. Opatentowana technologia pozwala na tworzenie kopii zapasowych 20-krotnie szybciej w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Funkcja Veeam Explorer for Storage Snapshots zapewnia bezpłatne przywracanie maszyn wirtualnych, plików systemu-gościa oraz aplikacji z systemów NetApp SnapShot, SnapMirror i SnapVault.
• Integracja z EMC Data Domain Boost – znacząco skraca okno backupowe poprzez dostęp do ponad10-krotnie szybszej transformacji pliku kopii zapasowej. Umożliwia też tworzenie pełnych kopii zapasowych do 50% szybciej przy przepustowości sieci mniejszej nawet o 99%. Wsparcie dla łączności Fibre Channel umożliwia kopiowanie danych do systemów Data Domain bez obciążania sieci LAN.
• Veeam Explorer for Microsoft SQL – pozwala użytkownikom szybko przywracać poszczególne bazy danych w pierwotnej albo nowej lokalizacji. Umożliwia też przywracanie systemu do żądanego punktu w czasie, a nawet do konkretnych transakcji poprzez kopiowanie i odtwarzanie dziennika transakcji.
• Ulepszona replikacja – nowa wersja dodaje wbudowaną akcelerację WAN do zadań replikacji i umożliwia użytkownikom replikację z wykorzystaniem plików kopii zapasowej, a nie infrastruktury wirtualnej. Co więcej, administratorzy IT mogą wykorzystać nowe plany przełączania awaryjnego i wykonywać zaplanowane przełączenia, aby przeprowadzić migrację bez utraty danych, a co za tym idzie poprawić wskaźniki RTPO.

Veeam Availability Suite będzie dostępny w trzecim kwartale 2014 roku.

Źródło: Veeam Software

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.